Najwyższa jakość

Opublikowano: 08 Wrzesień 2021

Wydruk zdjęć

Udekorowanie ścian w mieszkaniach i domach spędza sen z powiek niejednej osobie. Często to właśnie ozdoby ścienne są wisienką na torcie podczas aranżacji pomieszczeń. Jednak gdy brakuje pomysłów lub funduszy, pojawia się problem i często odpuszczamy, pozostawiając ściany smutne i bez wyrazu. Łatwo jest się również pogubić w gąszczu informacji. Internet proponuje wiele rozwiązań, a dekoratorzy prześcigają się w projektach. Warto pamiętać jednak o tym, że czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze i nie trzeba fortuny, aby nasze cztery kąty wyglądały stylowo i oryginalnie. 

Ciekawym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem jest powieszenie wydruków zdjęć oprawionych w ramki. Mogą to być Wasze własne zdjęcia lub udostępnione w Internecie przez fotografów. Jeśli decydujecie się na te drugie, warto dowiedzieć się, czy można je wykorzystywać do własnego użytku.  Jeśli jednak chcecie oprawić własne zdjęcia, wystarczy poświęcić temu chwilę. 

Wydruki zdjęć online

Telefony i komputery pełne są zdjęć, które tylko czekają na to, aby je wywołać i stworzyć z nich wyjątkową dekorację. Wystarczy wybrać te, które znaczą dla nas najwięcej i powiesić na ścianie w salonie, sypialni lub innym pomieszczeniu.

W końcu nie od dziś wiadomo, że zdjęcia opowiadają historię, zatrzymują momenty warte zapamiętania i cofają w czasie. Pokazują nasze zainteresowania, podróże i przede wszystkim wywołują emocje. Wybierając ważne dla nas zdjęcia i wieszając je na ścianie, mamy na wyciągnięcie ręki najważniejsze wspomnienia. Dodatkowo mamy pewność, że jest to ozdoba jedyna w swoim rodzaju, opowiadająca o nas i naszym życiu. 

Wydruk zdjęć jest również wygodnym rozwiązaniem. W każdej chwili można wymienić zdjęcie na inne, uzupełnić galerię o kolejne elementy lub zmienić kolor ram, tym samym zmieniając wystrój całego pomieszczenia, bez wielkiego wysiłku. 

Najwyższa jakość wydruków

Wywołując zdjęcia do powieszenia na ścianie, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. W końcu każdemu zależy na tym, aby wydruki były najwyższej jakości i dobrze prezentowały się w ramkach. Przed zamówieniem wydruków, należy przyjrzeć się jaka technologia druku oraz jaki papier jest stosowany, tak aby zdjęcia cieszyły oko przez wiele lat. 

Tusze pigmentowe stosowane w profesjonalnych ploterach pozwalają zwiększyć długowieczność wydruków. W przeciwieństwie do tuszów stosowanych w domowych drukarkach, tusze pigmentowe są odporne na promienie UV, a wydruki nie blakną z upływem czasu. Przechowywane w odpowiedni sposób powinny zachować niepogorszoną formę nawet przez kilkadziesiąt lat. 


Fotograficzny, matowy papier wysokiej jakości

Kolejny, już wcześniej wspomniany, ważny element to papier na jakim zdjęcie zostanie wydrukowane. Wydruki przeznaczone do ekspozycji w ramach powinny być drukowane na papierze matowym. Dzięki temu można uniknąć „podwójnego odbicia”, które występuje na papierach błyszczących lub satynowych.


Zdjęcia w ramkach

Jeśli chcemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, możemy poszukać sklepu internetowego, w którym zamówimy wydruki zdjęć online i od razu dobierzemy do nich ramki. Unikniemy dzięki temu wysiłku i dodatkowych opłat za podwójną wysyłkę, a zdjęcia przyjdą prosto do naszego domu, oprawione i gotowe do powieszenia na ścianie.